Ostravské huti Liberty se dařilo, za rok vydělala přes šest miliard korun

  8:18
Růst cen a celosvětově vysoká poptávka po oceli a výrobcích z ní přivedl ostravskou huť Liberty k výbornému hospodářskému výsledku. Je nejlepší od roku 2016.

Areál huti Liberty v Ostravě - Kunčicích. | foto: Liberty Ostrava

„Za účetní rok vykázala Liberty Ostrava čistý obrat ve výši 56,5 miliardy korun. Hrubý provozní zisk EBITDA dosáhl 8,1 miliardy korun, čistý zisk pak 6,1 miliardy korun,“ informovala o výsledcích mluvčí Liberty Ostrava Barbora Černá Dvořáková.

Výrazného hospodářského výsledku firma dosáhla navzdory výraznému růstu nákladů. „Ty šly nahoru kvůli cenám surovin, distribuce a energií, ale také investicím do modernizace zařízení, rozvoje, vzdělávání i náboru zaměstnanců,“ přiblížila mluvčí.

Výroba oceli narostla ve srovnání s rokem 2020 o 33 procent.

„Výsledky jsou důkazem řady zlepšení od akvizice podniku v roce 2019. V loňském roce jsme využili příznivé situace na trhu a dosáhli nejlepších výrobních výsledků od roku 2016, zdvojnásobili obrat a zvýšili kvalitu našich výrobků a služeb,“ komentoval výsledky Ajay Aggarwal, předseda představenstva Liberty Ostrava.

Ostravskou huť nyní čekají výrazné investice, vedle modernizace ocelárny, kde se chystá stavba dvou hybridních pecí, to je i modernizace válcovny.

Autor: