Letiště v Mošnově kvůli covidu odsouvá i start letecké linky do Kyjeva

  9:10
Po přesunu a oddálení obnovení spojení s Londýnem a přerušení linky do Varšavy včetně letů do Prahy má vedení Letiště Leoše Janáčka další špatnou zprávu pro osobní leteckou přepravu. V plánovaném termínu nevzlétne ani plánovaná linka do ukrajinského Kyjeva.

ilustrační snímek | foto: Letiště Ostrava

„Vzhledem k vývoji epidemiologické situace se společnost SkyUp Airlines rozhodla posunout termín zahájení linky až na červen,“ informovalo vedení letiště na svých facebookových stránkách. 

Spojení s Kyjevem přitom mělo podle vedení letiště být jedním z důkazů, že je Mošnov pro letecké dopravce stále atraktivní.

To, kdy se vrátí linka do Varšavy, zatím jasné není. „O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ uvedl už dříve Radek Podstawka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu.

Společnost Ryanair měla začít létat na trase z Ostravy do Londýna už na konci března. I zde ale došlo, kvůli koronavirovým omezením, k přeložení zahájení letů. V současnosti se prodávají letenky na nejbližší let, který je plánován na 1. května.

Letiště v Mošnově se zatím profiluje, i díky svým parametrům, hlavně jako zajímavá destinace pro nákladní lety.

Autor: