Dílny nebo hudební klub. Třinec prodává zchátralé lázně, vznikly před 88 lety

  16:50
Přes osmdesát let patřila budova městských lázní v Závodní ulici k oblíbeným odpočinkovým místům v Třinci. Jenže před pěti lety provoz přestal vyhovovat hygienickým normám a město ho muselo zavřít. A potřebných nejméně třicet milionů korun na modernizaci lázní už nebylo ochotno investovat.

Areál bývalých lázní v Třinci, které jsou na prodej. (3. února 2024) | foto: Magistrát města Třince

Proto nyní objekt prodává nejvyšší nabídce. „Je to pro mnoho obyvatel Třince citlivá záležitost, protože celé generace městské lázně navštěvovaly. Ale město už má modernější relaxační prostory jinde,“ konstatoval magistrátní mluvčí Stanislav Cieslar.

Dvoupodlažní objekt stojící blízko autobusového nádraží a v sousedství rozlehlého areálu tamních železáren zahájil provoz v prosinci 1936, kdy Obecní úřad Třinec vydal Báňské a hutní společnosti povolení k užívání budovy pro vanové a sprchové lázně.

Areál bývalých lázní v Třinci, které jsou na prodej. (3. února 2024)

V počátcích měly ještě jednu funkci, a to jako umývárny obyvatel blízké dělnické kolonie Olza.

„Ještě v době covidu jsme ten prostor měli vyhrazený jako případné místo pro karanténu lidí bez domova,“ podotkla primátorka Třince Věra Palkovská.

Prodej nejvyšší nabídce

Potvrdila, že další investice tam vedení města už neplánovalo. „ Nechovali bychom se jako dobří hospodáři, kdybychom výrazně investovali do rekonstrukce něčeho, co máme už v moderní podobě pod hlavičkou STARS (Správa tělovýchovných a rekreačních služeb města Třinec – pozn. aut.),“ poukázala primátorka například na zařízení v Tyršově ulici.

Třinečtí radní se rozhodli objekt bývalých lázní prodat nejvyšší nabídce, zájemci najdou podrobnosti na webu města, termín zaslání nabídek byl stanoven do 15. února.

„Myslíme si, že by to mohlo být vhodné místo například pro firmy v okolí, ideální třeba pro nějaké dílny,“ naznačila primátorka případné využití stavby mezi autobusovými zastávkami, nadjezdem a Třineckými železárnami.

Podle dalších lidí ve městě to je zase šance pro nějaký hudební klub, protože tam lze dojet autobusem, rovněž zaparkovat a nadto případný hlub by nejspíše nikoho v okolí neobtěžoval. „Věříme, že objekt najde další vhodné využití, jiné plány s ním nemáme,“ zakončila primátorka.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: