Bezruči zahrají za hodinu svůj repertoár a otevřou amfiteátr na Landeku

  17:40
Divadlo Petra Bezruče v Ostravě zahájí kulturní provoz rekonstruovaného areálu Vily Na Landeku. V pátek tam představí experimentální večer s ukázkami ze svých inscenací s živým hudebním doprovodem. Za bicí usedne herecká hvězda souboru Norbert Lichý a zpívat bude oceňovaná herečka Pavla Gajdošíková.

Ostravské Divadlo Petra Bezruče patří k nejoblíbenějším oblastním divadlům. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

„Pokud si někdo myslí, že nejde za šedesát minut zahrát celý repertoár Divadla Petra Bezruče, pak se šeredně mýlí. Během speciálního komponovaného večera naši herci s humorem sobě vlastním provedou diváky kultovními inscenacemi z let minulých, současných a možná i budoucích. Slibují nejen polechtat bránice, ale také představit oblíbené hry, situace i postavy z jiného úhlu, než jsou naši stálí diváci zvyklí,“ řekl manažer divadla Tomáš Suchánek. 

V hlavních rolích se objeví pětice z mladé herecké generace Jakub Burýšek, Vojtěch Johaník, Jáchym Kučera, Michal Sedláček a Magdaléna Tkačíková.

Po divadelním vystoupení bude následovat stylová hudební produkce, opět v režii osobností oblíbené ostravské scény. 

„Publiku se představí hned dvě hudební seskupení v čele s našimi hereckými stálicemi. Bicí a mikrofon skupiny Skrat ovládne Norbert Lichý, pěvecky pak potáhne ostravskou partu Tamala herečka Pavla Gajdošíková,“ dodal Suchánek.

Velkým magnetem divadelního večera na Landeku bude kromě uznávaných herců také nový amfiteátr. 

„Rádi bychom touto akcí uvedli mezi Ostravany nový kulturní prostor, který se nachází v opravdových výšinách – na Landeku. V minulosti oblíbené výletní místo sice podlehlo zubu času, ale nyní po kompletní přestavbě opět může sloužit k pořádání koncertů, divadelních i jiných vystoupení,“ doplnil za pořadatele Marek Slonina. Představení se koná v 19.30 hodin.

Oblast vrchu Landek patří k oblíbeným místům kulturního vyžití v Ostravě.

Oblast vrchu Landek patří k oblíbeným místům kulturního vyžití v Ostravě.