Muž v Krnově po hádce zavraždil přítelkyni, motivem byla žárlivost

  11:42
Sedmadvacetiletý muž zavraždil na jednom z krnovských sídlišť po hádce svou o tři roky mladší partnerku. Policie jej zadržela a obvinila. Motivem činu byla žárlivost.

K vraždě vyjížděli policisté v pondělí večer na jedno z krnovských sídlišť. | foto: Policie ČR

Oznámení o fyzickém napadení mezi partnery v bytě v činžovním domě v Krnově dostali policisté v pondělí večer. „Mladá žena utrpěla zranění, kterým na místě podlehla,“ informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Policisté přítele zavražděné zadrželi krátce poté nedaleko místa činu. Den nato se přiznal.

„Svou přítelkyni opakovaně fyzicky napadl po požití alkoholu a vzájemné slovní rozepři,“ uvedla Jiroušková. Policisté muže obvinili z vraždy a požadují pro něj vazbu. Hrozí mu až osmnáct let vězení.

V Moravskoslezském kraji je to během krátké doby již pátá vražda. Poslední z nich se udála na konci srpna, kdy náhodný chodec objevil v ostravském Bělském lese tělo mrtvého muže. Jednalo se o bezdomovce, z jehož vraždy kriminalisté následně obvinili jiného bezdomovce. I zde činu předcházela vyhrocená slovní potyčka. Předchozí vraždy se udály v Ostravě, Opavě a Novém Jičíně. Ve všech případech policisté pachatele dopadli.

Autor: