Žena chtěla skočit ze čtvrtého patra polikliniky, zachytil ji strážník

  9:32
Na poslední chvíli zachránili ve čtvrtek krnovští strážníci život ženě, která se dopoledne zamkla na toaletě polikliniky a chtěla skočit z okna ve čtvrtém patře. Díky pohotovému zásahu se tak nestalo.

Krnovští strážníci Petr Gusty (vlevo) a Lukáš Měrka na toaletách polikliniky, kde zachránili ženu, která chtěla vyskočit z okna. | foto: Dita Círová

„Dostali jsme oznámení, že čtyřiatřicetiletá žena se sebevražednými sklony odešla z ordinace psychiatrické ambulance a uzamkla se na toaletě ve čtvrtém patře. Prý už dále nechtěla pokračovat v léčbě a měla všeho dost,“ popsal okolnosti jeden ze zasahujících strážníků Petr Gusty. 

Když hlídka dorazila ke dveřím zamčené toalety, Gusty na ně silou zabouchal, což způsobilo, že ze zámku na druhé straně vypadl klíč.

Žena chtěla spáchat sebevraždu skokem z okna ve čtvrtém patře krnovské kliniky.

Žena chtěla spáchat sebevraždu skokem z okna ve čtvrtém patře krnovské kliniky.

Strážníci pak mohli náhradním klíčem dveře odemknout. Když pak otevřeli další, které oddělovaly umývárnu od toalety, uviděli ženu sedící na římse. Nohy jí visely z okna a rukama se zapírala o venkovní ostění. 

„Stačilo málo, aby přepadla. Nebyl proto čas s ní nijak komunikovat. Chytil jsem ji v rychlosti kolem krku a paže a rychle stáhl dovnitř,“ popsal druhý strážník Lukáš Měrka.

Pacientku poté odnesl na chodbu a předal do péče lékaře. Pak ještě sešel na dvůr polikliniky pro boty, které ženě sedící v okně sklouzly z nohou.

Žena dostala léky, které ji zklidnily a lékař rozhodl o jejím převozu do psychiatrické léčebny v Opavě. Městská policie dohlížela i na její transport, asistoval u něj jeden ze zasahujících strážníků Petr Gusty.