Policisté nepustili do Česka kamion, z nějž tekla krev mrtvých zvířat

  16:58
Policisty z dálničního oddělení zaujal v blízkosti hraničního přechodu v Chotěbuzi kamion, ze kterého vytékala krev. Polský řidič v něm vezl 16 tun špatně uložených zvířecích ostatků. Dostal pokutu a musel se vrátit zpět do vlasti.

Z polského kamionu vytékala zvířecí krev. Policisté jej u hranic otočili a poslali zpět. | foto: PČR

Policisté se na konci minulého týdne zaměřovali v Chotěbuzi na kontrolu kamionové dopravy. Neunikl jim tedy ani kamion jedoucí z Polska, z jehož nákladového prostoru vytékala na silnici krev.

Policisté zjistili, že tekutina vytéká ze zvířecích ostatků, které polský dopravce převážel k likvidaci do české kafilerie.

Z polského kamionu vytékala zvířecí krev. Policisté jej u hranic otočili a poslali zpět.

Z polského kamionu vytékala zvířecí krev. Policisté jej u hranic otočili a poslali zpět.

„Kamion byl v době kontroly zatížen skoro 16 tunami zvířecích ostatků, které nebyly řádně uloženy. Z tohoto důvodu docházelo k vytékání tekutin a znečišťování vozovky,“ uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Hlídka na místo přivolala pracovníky krajské veterinární správy. Poté rozhodla o tom, že řidič se musí otočit a vrátit zpět. 

Navíc on i jeho zaměstnavatel zaplatí pokutu. „Dálniční policisté za porušení zákona o silniční dopravě uložili polskému dopravci kauci ve výši 20 tisíc korun. Řidiči kamionu byla uložena pokuta ve výši dvou tisíc korun,“ dodala Bělunková.

Autor: