Kraj urgentně hledá nové ředitele pro své nemocnice v Opavě a Třinci

  8:46
Zájemci o post ředitele nemocnice mají šanci. Moravskoslezský kraj urgentně hledá nové šéfy pro dvě lůžková zařízení: Slezskou nemocnici v Opavě a Nemocnici Třinec.

Slezská nemocnice Opava | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Rada kraje rozhodla o vyhlášení výběrového řízení 20. července. Zájemci se musí do obou výběrových řízení přihlásit do 11. srpna. Rádi bychom, aby vybraný uchazeč nastoupil už v září, pokud bude moci,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Opavskou nemocnici vedl osm let Ladislav Václavec, který současně řídil i špitál v Krnově. Loni se rozhodl, že chce více času věnovat rodině, chirurgii i senátorským aktivitám, a na konci roku v Opavě skončil. 

Dál šéfuje v Krnově. Slezskou nemocnici po něm na přechodnou dobu převzal ekonomicko-personální náměstek Karel Siebert. Kraj ho do funkce pověřil s tím, že co nejdříve vypíše výběrové řízení.

„Posunulo se to, protože v souvislosti s koronavirem bylo potřeba řešit jiné věci. A do toho nám oznámil rezignaci ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Matušek. Tak jsme se rozhodli udělat obě výběrová řízení současně,“ uvedl Gebauer.

V Opavě má velkou šanci uspět dočasný šéf Siebert. Podle Gebauera se osvědčil. „Má podporu zaměstnanců i města. Předpokládám, že se do výběrového řízení přihlásí,“ řekl náměstek hejtmana.

V Třinci je situace jiná. Matušek vedl nemocnici přes dva roky. Skončil 31. května, aby měl čas na rodinu a lékařskou praxi. 

Nyní zařízení nouzově řídí vedoucí krajského odboru zdravotnictví Pavel Rydrych. Výběr nového ředitele zajímá kvůli spolupráci vedení města i sousední privátní nemocnice.

Autor: