Muž uškrtil milenku při sexu. Bylo to kvůli dluhům, přiznal u soudu

  12:28
Krajský soud v Ostravě začal projednávat otřesný případ vraždy ženy z Havířova. Její milenec ji podle obžaloby uškrtil při styku v automobilu, protože ženě dlužil přes šedesát tisíc korun. Tělo pak přikryl větvemi a později zakopal. Obžalovaný muž se na soudu přiznal a řekl, že svého činu lituje.

Obžalovaný Lubomír G. v jednací síni ostravského krajského soudu. (11. října 2021) | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Obžalovaný čtyřicetiletý Lubomír G.  pracoval jako skladník a v zaměstnání poznal o dva roky starší ženu, se kterou se sblížil. Byla vdaná, tak se scházeli tajně na různých místech a nejčastěji v automobilu měli pohlavní styky.

Žena mu dokonce půjčila dvakrát padesát tisíc, které ji měl postupně splácet. Jenže vrátil něco přes třicet tisíc korun a pak se rozhodl, že se věřitelky zbaví. Vinou neúspěšného sázení na sportovní utkání si totiž postupně různě napůjčoval téměř milion korun, což nebyl schopen splácet a skončil v osobní insolvenci.

Jak uvedl státní zástupce, tak ženu loni ve čtvrtek 3. července vyzvedl poblíž jejího havířovského bydliště a odjeli spolu k přehradě Žermanice. Tam se začali milovat. „Když byl ve výhodné pozici nad ženou, tak ji začal rdousit. I přes její aktivní odpor po zhruba pětiminutovém škrcení ženu usmrtil,“ konstatoval žalobce.

Tělo schoval do zavazadlového prostoru, vzal její klíče a vloupal se do jejího bytu, aby našel peníze a případně se zbavil dokladů o svém dluhu. Nic ovšem nenašel a po chvíli dostal strach, že se vrátí manžel, proto odjel.

Koupil rýč a vykopal hrob

Postupně se pak zbavil jejího mobilu, klíčů, oblečení a nakonec tělo přikryl větvemi a listím nedaleko takzvaného Šikmého kostela v karvinské části Doly.

Odjel do zaměstnání, ale ještě tentýž den koupil rýč a u kostela vykopal hrob, kde tělo uložil. „Nahoru pak dal listí a kapradiny, aby znemožnil nalezení těla,“ dodal státní zástupce.

Když ženino zmizení ohlásil její manžel, začalo rozsáhlé pátrání. Policisté s dobrovolníky hledali v okolí bydliště, například prošli korytem říčky Lučiny v Havířově.

„Vyžadovala tvrdší sexuální praktiky“

Rovněž vyšetřovali příbuzné, známé a spolupracovníky hledané. Stopy je nakonec přivedly k jejímu intimnímu partnerovi. Muž policistům ukázal místo, kde tělo ukryl, soustavně však odmítal, že ženu zavraždil. „Stalo se to při sexu, protože vyžadovala různé tvrdší praktiky, například i škrcení. Najednou však byla bez života. Dostal jsem strach a rozhodl se tělo ukrýt,“ tvrdil opakovaně.

V soudní síni však už hovořil jinak. „Souhlasím s tím, co je v obžalobě. Je mi to líto, omlouvám se,“ konstatoval obžalovaný.

Za vraždu mu hrozí 15 až 20 let, případně mimořádný trest. Žalobce navrhuje nejméně sedmnáct let. Termín rozsudku ještě není znám, vypovídat bude manžel zavražděné a další svědci.

Autor: