Slezské divadlo má nového ředitele, napjatou situaci chce zklidnit Kazík

  16:56
Novým ředitelem Slezského divadla je manažer Petr Kazík. Opavští radní jej vybrali ze šesti uchazečů, do funkce nastupuje od října. V čele divadla vystřídá Lucii Krásovou, jež kulturní stánek dočasně vedla po odvolání ředitele Aleše Kománka.

Nový ředitel Slezského divadla v Opavě Petr Kazík (29. září 2023) | foto: Magistrát města Opavy

„Radní potvrdili závěr komise, která vybírala z šesti uchazečů. Přihlášek přišlo sedm, jeden z účastníků však nedodal potřebné dokumenty,“ upřesnil mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Radnice si od Kazíka slibuje stabilizaci své příspěvkové organizace. „Situace ve Slezském divadle je dlouhodobě neudržitelná a tato tradiční kulturní instituce potřebuje silného ředitele,“ komentoval náměstek primátora Pavel Meletzký.

Budova Slezského divadla na Horním náměstí v Opavě

Petr Kazík vedení divadla považuje za výzvu a v prvních týdnech chce chod divadla do detailu poznat. „To je základ. Poznat lidi, zjistit, jak divadlo vnímají, poznat procesy, poznat okolí, naslouchat všem zdrojům. Pak teprve může dobrý manažer něco dělat,“ uvedl.

Kazík vyučuje na Newton University v Praze, je odborným asistentem na Univerzitě Karlově, byl prezidentem České manažerské asociace.

Zároveň pracoval jako jednatel či ředitel řady společností. Působí také v kultuře, má sedmileté manažerské, marketingové a produkční zkušenosti ve sboru Permoník Karviná, jehož je prezidentem.

Autor: