Pod dvěma lidmi se propadl led na rybníku Mokroš. Pomoci museli hasiči

  20:56
Pod dvěma lidmi se v neděli odpoledne prolomil led na rybníku Mokroš v Karviné, jeden se na břeh dostal sám, pro druhého museli doprostřed rybníka vyrazit hasiči. Zdravotničtí záchranáři převzali do péče silně podchlazeného čtyřiačtyřicetiletého muže. Muž se podle jejich informací propadl do vody, když pod ledem chytal ryby.

Hasiči v neděli vyjeli k záchraně dvou lidí, pod kterými se propadl led na rybníku Mokroš v Karviné. Jeden člověk se dostal na břeh sám, pro druhého museli hasiči doprostřed rybníka. (21. února 2021) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Událost byla na tísňovou linku nahlášena krátce po tři čtvrtě na dvě. Na místě hasiči zjistili, že jeden člověk už se z vody dostal sám, a poskytli mu prostředky pro zajištění tepla.

„Pro druhou osobu, která se od břehu nacházela přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu. Ti byli navázáni na lanech a měli s sebou také záchranné saně,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Jakmile se hasiči ale přiblížili k zachraňované osobě, led se začal propadat i pod nimi. „Ti si proto lehli na led a zbývajících pár metrů se k člověku doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo osobu dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům,“ popsal záchranu muže Popp.

Podle informací záchranářů se čtyřiačtyřicetiletý muž propadl do vody, když pod ledem chytal ryby. „Podařilo se mu zachytit okraje ledu, avšak od hrudníku dolů zůstal uvězněn ve vodě, a to po dobu asi 20 minut, než mu na břeh pomohli hasiči,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V sanitce muže záchranáři zbavili promočeného oděvu a zahřáli, převezli ho do karvinské nemocnice. „Postižený jevil známky silného podchlazení, avšak neutrpěl žádné poranění,“ doplnil Humpl.

Autoři: ,