Bez zástěrek, prasklý kotouč i únik oleje. Polský kamion měl šestnáct závad

  14:54
Na zahraničním nákladním vozu by se mohly vyučovat nejrůznější technické závady. Když soupravu policisté zastavili u česko-polské hranice, tak napočítali šestnáct problémů. Dále už se řidič nedostal.

Odstavená polská souprava v Chotěbuzi na Karvinsku, na které policisté zjistili šestnáct technických závad. (19. května 2023) | foto: Policie ČR

Hlídka zastavila nákladní automobil nedávno na sinici I/48 v katastru obce Chotěbuz na Karvinsku. Na samotném voze našli devět problémů, z nichž nejvážnější byl prasklý brzdový kotouč.

„Mezi dalšími zjištěnými závadami byla například nesprávná funkce systému ABS, únik oleje z nádrže přídavného hydraulického zařízení, poškozené osvětlení vozidla či nefunkční bezpečnostní pás,“ vyjmenovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Podle informací serveru iDNES.cz šlo o polského řidiče a polskou soupravu.

Když přešli policisté k přívěsu, tak sečetli sedm technických závad. „Mimo jiné také sjetou pneumatiku, absenci zástěrek na všech kolech a nefunkční osvětlení,“ podotkla policejní mluvčí.

Policisté řidiči zakázali další jízdu a na místě mu uložili zaplatit kauci ve výši deset tisíc korun. Případ pak oznámili přestupkovému úřadu, přičemž provozovateli hrozí pokuta až sto tisíc korun.

„Řidiči pak hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na jeden rok,“ dodala Kubzová.

16. května 2017

Autor: