Se čtyřmi promile vyrazil kamionem ze Slovenska do Anglie, na dálnici havaroval

  10:10
K nehodě kamionu vyjížděli v sobotu před půlnocí dopravní policisté z Frýdku-Místku. Nákladní souprava narazila na dálnici do svodidel. Brzy se ukázal i důvod nehody, šofér řídil se čtyřmi promile alkoholu v krvi. Do cíle, kterým měla být Anglie, tak nedojel.

Policisté vyjížděli u Frýdku-Místku k nehodě kamionu, který narazil do středových vozidel. Řidiči naměřili čtyři promile. | foto: Policie ČR

Dopravní nehoda, o níž policisté informavali až nyní, se stala na dálnici D48, kde měl na 64. kilometru ve směru jízdy do Frýdku-Místku narazit kamion do středových svodidel. Policisty při kontrole řidiče čekalo velké překvapení.

„Při pozitivní dechové zkoušce mu naměřili téměř čtyři promile. Překvapilo je také řidičovo sdělení, že měl s kamionem namířeno ze Slovenska až do Anglie,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Procházková s tím, že místo do cílové destinace řidič cestoval k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Nehoda se obešla bez zranění. „Řidiči bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila Procházková.

Autor: