Jezevčík se hnal za kočkou, až uvázl v kanalizační rouře. Pomohli hasiči

  12:40
Hasiči museli na Frýdecko-Místecku vyprostit jezevčíka, který uvázl v kanalizačním potrubí. Předtím totiž pronásledoval kočku, která zamířila do míst, odkud se poměrně malý pes už nedokázal dostat.

Jezevčík po vysvobození z kanalizační trubky. (21. března 2024) | foto: HZS MSK

Hasiči se o psím nešťastníkovi dozvěděli ve čtvrtek krátce po sedmnácté hodině. Do obce Ropice vyrazila profesionální jednotka hasičů ze stanice v Českém Těšíně.

Místo, kde jezevčík vběhl za kočkou a v jedné z trubek uvázl. Pomohli až hasiči. (21. března 2024)

Na místě zjistili, že v kanalizační trubce se nachází jezevčík. „Pozdě pochopil, že není dobré se pouštět za kočkami kamkoliv,“ podotkla mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Naštěstí měl pes schopné a zručné zachránce. Hasiči využili hadice, které nejdříve opatřili ucpávkami a následně je nafoukli vzduchem.

„Takto upravené hadice byly pomalu vsunovány od horního okraje trubky a posloužily tak jako prostředek pro donucení psa k pohybu zpět,“ popsala mluvčí hasičů.

Během necelé hodiny byl jezevčík zachráněn a hasiči ho mohli vrátit šťastným majitelům.

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který v prosinci 2017 uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u Bernartic na Tachovsku. Majiteli psa ani hasičům se několik dní nedařilo jezevčíka osvobodit, na pomoc přijel i speciální vyhledávací tým USAR. Nakonec zabral až hadr s pachem hárající feny.

10. prosince 2017

Autor: