VIDEO: Mladík se zastal řidičky tramvaje v Ostravě. Čelil pak ataku přesily

  13:10
Svědkyně v pátek v ostravské tramvaji natočila napadení mladého muže skupinou agresorů. Ten se předtím zastal řidičky tramvaje, které vadilo neurvalé chování skupiny. Případem se zabývá policie.

Do tramvaje, která mířila směrem ke Stodolní ulici, přistoupila na Mírovém náměstí v Ostravě skupina výtržníků. „Od prvního okamžiku dělali nepořádek, křičeli, zpívali, kouřili, prostě se chovali strašně. Ostatní cestující věděli, že nemá cenu se na ně ani otáčet, aby nebylo zle,“ popsala své dojmy Karolína Nytrová.

Jenže s chováním skupiny se nechtěla smířit řidička tramvaje. „Ta vystoupila z kabiny a požádala členy party, aby buď předložili jízdenky, nebo si vystoupili, jinak že zavolá policii. Ale měli z toho jen srandu a začali ji vulgárně napadat,“ podotýká Nytrová.

V tu chvíli se řidičky tramvaje zastal mladík, který tramvají cestoval. „Zvrtlo se to a začali se prát,“ dodává Nytrová, která následně situaci natočila na mobilní telefon.

Ze záběrů, které pořídila, je patrné, že mladík musel čelit několikanásobné přesile. Nával pěstí ale ustál a i díky jednomu z členů skupiny, který se své kamarády snažil uklidnit, přiměl agresory vystoupit.

Na konci videa pak jednotlivé členy party vyzývá, aby se s ním utkali jednotlivě, načež řidička tramvaje zavírá dveře. 

Chováním agresorů se již zabývá policie, na kterou se obrátilo hned několik oznamovatelů. „Ostravští policisté prověřují veškeré okolnosti týkající se případu, který je popisován jako výtržnost a napadení osob(y) v ostravské tramvaji. Vzhledem k aktuálním úkonům není stanovena právní kvalifikace, respektive tato se v návaznosti na aktuálně zjištěné skutečnosti může měnit,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Kamerové záznamy, které má ostravský dopravní podnik k dispozici, mohou v prošetření případu policistům výrazně pomoci. 

Autor: