Co kdybych vystřílel školu? ptal se žák během pře s učitelkou. V batohu měl nůž

  15:48
Kvůli čtrnáctiletému žákovi vyjížděli policisté ve středu do Základní školy Kosmonautů v ostravském obvodu Jih. Chlapec se tam dostal do sporu s učitelkou a zeptal se jí, co by se stalo, kdyby vystřílel školu. Reakce byla rychlá. Vedení školy pro jistotu přivolalo policisty, kteří v batohu žáka našli zavírací nůž.

Na Základní škole Kosmonautů v Ostravě - Jihu přivolali pro jistotu policisty k žákovi, který se ptal, co by se stalo, kdyby školu vystřílel. | foto: skolynajihu.cz

Čtrnáctiletý žák není podle informací iDNES.cz na škole dlouho, přestoupil z jiného školního zařízení. A jsou s ním občasné problémy.

Když se ve středu začal dohadovat s učitelkou, zeptal se najednou, co by se stalo, kdyby vystřílel školu. A po zkušenostech z poslední doby se o tom od zaskočené pedagožky záhy dozvědělo vedení školy, které pro jistotu přivolalo policisty.

„Situaci jsme nepodcenili a na místě byli do několika málo minut. Událostí jsme se začali okamžitě zabývat. Převzali jsme si od vedení školy nezletilého žáka, u kterého jsme provedli prohlídku, zda u sebe nemá nějakou zbraň,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Zajímalo ho, jak učitelka zareaguje

Při sobě sice chlapec žádnou zbraň neměl, ale uvedl, že údajně na svou obranu má v batohu zavírací nůž. „Tento jsme okamžitě zajistili,“ konstatovala policejní mluvčí.

Žáka poté převezli na policejní služebnu, kde případ zadokumentovali. „Neprodleně jsme rovněž vyrozuměli jeho zákonného zástupce, který se také na služebnu dostavil. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění osob,“ pokračovala mluvčí Michalíková.

Jak hoch uvedl, prý ho jen zajímalo, jak učitelka na jeho provokativní otázku zareaguje. „Věcí se nadále intenzivně zabýváme, zjišťujeme další skutečnosti, spolupracujeme jak se zákonnými zástupci, vedením školy, tak s OSPOD,“ sdělila Michalíková.

Preventivní opatření

Na incident reagovalo i vedení školy. Vydalo prohlášení, ve kterém průběh zákroku a jeho okolnosti potvrdilo. „Přijali jsme okamžitá preventivní opatření, aby byl až do odvolání zamezen na půdě školy jakýkoli kontakt tohoto žáka s jinými osobami, zejména pak dalšími žáky,“ uvedlo vedení základní školy.

„Dokopej ji! To se mi líbí.“ Policie na Opavsku vyšetřuje děti, které zbily dívku

Případem se už také zabývalo i vedení největšího ostravského obvodu. „Vnímáme rostoucí agresivitu mezi dětmi a mladistvými jako vážný problém, který vyžaduje pozornost nejen škol, ale i rodin a celé společnosti,“ uvedl místostarosta Radim Ivan.

Připojil, že z tohoto důvodu už loni obvod posílil bezpečnostní opatření na ZŠ Chrjukinova a letos pokračuje ve zvyšování bezpečnosti na dalších základních školách v obvodu.

Autor: