Pyrotechnici dvakrát jeli do Hukvald, na zahradě se našly dělostřelecké miny

  11:32
Hned dvakrát vyjížděli o víkendu policejní pyrotechnici na zahradu rodinného domu v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku. Při výkopových pracích se zde v zemi objevily dělostřelecké miny. Nejprve se našla jedna, při pokračování prací pak dalších deset a jeden ruční granát.

Při výkopech v Hukvaldech na Frýdecko-Místecku se našly nevybuchlé dělostřelecké miny | foto: Policie ČR

Poprvé vyjížděli policisté do Rychaltic v sobotu před polednem, jde o místní část Hukvald. „Bylo to na základě oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici. Ta byla nalezena na zahradě jednoho z domů při výkopových pracích,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Na místo dorazili i policisté z pyrotechnické služby, kteří zjistili, že jde o dělostřeleckou minu a převzali si ji k bezpečné likvidaci. Krátce po jejich odjezdu však přišlo oznámení o nálezu dalšího kusu munice.

„Na místo tedy znovu vyrazili policisté i specialisté z pyrotechnické služby. Na zahradě bylo následně nalezeno celkem jedenáct kusů dělostřeleckých min a jeden ruční granát. Veškerou munici si odvezli pyrotechnici, kteří zajistí bezpečným způsobem její likvidaci,“ sdělila Kubzová s tím, že vše se obešlo bez evakuace.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: