Záchranáři oživovali zraněného houbaře, v Beskydech se zřítil ze srázu

  5:56
Vrtulník moravskoslezských záchranářů o víkendu letěl do Beskyd pro vážně zraněného houbaře. Muž se totiž zřítil ze srázu a po pádu zůstal v bezvědomí.

ilustrační snímek | foto: Miloslav Lubas, MF DNES

Záchranáři se o nešťastné události dozvěděli v sobotu krátce po patnácté hodině. Třiatřicetiletý muž vyrazil do Beskyd na houby, přičemž v lokalitě obce Bílá na Frýdecko-Místecku se po uklouznutí zřítil ze zhruba dvacetimetrového srázu. 

Na místo vyrazil záchranářský vrtulník, ke zraněnému se jako první dostala hlídka Horské služby Beskydy.

„Její členové u zraněného začali s poskytováním první pomoci, a to včetně nepřímé srdeční masáže. Po pádu totiž muž nejevil žádné známky života. Odbornou resuscitací pak pokračovala ve snaze o záchranu také posádka vrtulníku. Po přibližně dvaceti minutách se leteckým záchranářům podařilo obnovit činnost srdce,“ uvedl krajský mluvčí Rychlé záchranné služby Lukáš Humpl.

Dodal, že lékař zjistil u zraněného houbaře poranění hlavy a hrudníku. Po zaintubování a připojení k přístrojem řízené ventilaci vážně zraněného muže vrtulník přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Záchranáři apelují na lidi, aby byli při houbaření ostražití, nepouštěli se do špatně přístupných lokalit a zbytečně tak neriskovali. Například před třemi roky právě v Beskydech po úrazech zahynuli tři houbaři.

Autor: