Řidička kličkovala po silnici a ujížděla policii. Jen prý zaháněla nudu

  17:40
Vypadalo to na dovádění opilého nebo zdrogovaného řidiče. Auto kličkovalo, velmi rychlou rychlostí projíždělo ostravskými ulicemi a snažilo se uniknout hlídce. Když byl viník dopaden, policisté se nestačili divit.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Na podivnou jízdu automobilu ve středu upozornil policii všímavý řidič, který nelenil a zavolal na tísňovou linku. Tam popsal nejen místo a směr jízdy, ale také typ vozu a jeho barvu.

„Během okamžiku se za vozidlem vydaly policejní hlídky, které byly poblíž místa oznámení. Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení ho chtěli zastavit, jenže řidič reagoval opačně,“ popsala začátek honičky policejní mluvčí Eva Michalíková.

Stíhání začalo v obvodu Poruba, vozy se pak dostaly až do centra Ostravy a pokračovaly do obvodu Mariánské Hory. Unikající vozidlo dosáhlo rychlosti až 180 km/h.

Bez alkoholu i drog. Nebyl důvod ujíždět

„Policisté po domluvě dostali ujíždějící auto do takzvané smyčky, kdy první služební vozidlo ho předjelo, a tím zabránilo dalšímu ujíždění a ostatní vozidla jej zablokovala. Řidič ujíždějícího vozidla nakonec zastavil,“ pokračovala policejní mluvčí.

A pak se už policisté jen divili. Za volantem totiž neseděl muž, ale 31letá žena, přičemž automobilová honičky mají takřka vždy na svědomí muži. A to nebylo vše. Zkoušky na alkohol a drogy dopadly negativně, žena měla i platný řidičský průkaz a automobil nebyl kradený.

Když se policisté zeptali, proč tedy ujížděla, řidička odpověděla: „Z nudy...“

„Pronásledování se obešlo bez škody na zdraví i majetku. V tuto chvíli se případem dále zabývají policisté z obvodního oddělení Ostrava - Mariánské Hory,“ zakončila Michalíková.

Autor: