iDNES.cz

VIDEO: Zdrogovaný šofér ujížděl přes louky, prchal před ním dobytek i srna

  12:04
Řidiče ujíždějícího v autě bez registrační značky chytali policisté v Bystřici na Třinecku. Nakonec zjistili, že muž za volantem má soudem vystavený zákaz řízení, před jízdou si dal drogy a auto zaregistrované vůbec neměl.

Podezřelého auta si všimli na konci května policisté, když projížděli obcí Bystřice na Frýdecko-Místecku.

„Když se ho pokusili zastavit, řidič nejdřív přibrzdil. Pak ale šlápl na plyn a začal ujíždět,“ uvedla nyní k případu policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Muž ujížděl z obce pryč, na jejím kraji ale ještě mezi domy sjel mimo silnici. „Snažil se ujet přes louky a pole. Nakonec zastavil na travnaté ploše a začal utíkat do přilehlého lesíku,“ doplnila Kubzová.

Z videa je patrné, že auto na louce vyplašilo zvířata v ohradě, utíkající muž pak donutil k úprku i srnu.

Řidič utíkal jen chvíli. Po několika desítkách metrů jej policisté chytili. „Orientační test na přítomnost návykových látek u něj prokázal pozitivní výsledek na amfetamin. Odmítl se ale podrobit lékařskému vyšetření,“ doplnila mluvčí.

Dopravní policisté také zjistili, že šestačtyřicetiletý muž má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. „Auto navíc koupil v zahraničí, dosud jej ale v Česku nezaregistroval. Policisté vozidlo zabavili,“ řekla Kubzová.

Policisté z Třince v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což hrozí řidiči až dva roky vězení.

„Přestupek týkající se odmítnutí vyšetření ke zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou bude předán správnímu orgánu,“ uzavřela Kubzová.

Autor:
zpět na článek