Řidič najížděl na policisty a dva zranil, pak mu prostřelili pneumatiky

  13:18
V dramatickou honičku se proměnilo řešení dopravního přestupku na Bruntálsku. Zdrogovaný řidič při ní ohrozil například obyvatele obce Zátor a zranil dvojici policistů, na které autem najížděl.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Třiatřicetiletý cizinec ignoroval v sobotu výzvu policistů, kteří se jej pro spáchání přestupku snažili zastavit. Následovala nebezpečná honička, při níž muž ohrožoval nejen uniformované.

„Ujížděl směrem na Krnov. Rychlost vozidla přesáhla v některých úsecích 150 km/h. Řidič přejel několikrát do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Svým kolegům se snažili pomoci dopravní policisté a policejní psovod, kteří zrovna hlídkovali u veřejné akce v obci Zátory, kam si to ujíždějící řidič zamířil.

Prchající šofér ale nereagoval ani na jejich hrozby střelnou zbraní a do policistů najížděl. „Dva z nich utrpěli lehká zranění. Poškozeno bylo také jedno ze služebních vozidel,“ zmínila policejní mluvčí.

Po projetí obcí už ale cizinec daleko nedojel. Policisté mu totiž prostřelili pneumatiky a auto po pár kilometrech sjelo na trávu vedle silnice. „Dechová zkouška byla negativní, ale pozitivní byl test na přítomnost drog,“ podotkla Pavla Jirouškouvá.

Zadrženému muži, který skončil ve vazbě, hrozí za násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci až šestiletý trest.

Soudní znalec ale bude muset posoudit jeho psychický stav. „Muž se v zahraničí léčí několik let s psychickými problémy. Policistům sdělil, že ani neví, jak se dostal do České republiky,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: