Hokejisté Frýdku-Místku odvrátili exekuci, vznik dluhu vyšetřuje policie

  9:28
Frýdecko-místecký hokejový klub musí do čtyř let zaplatit částku 1,9 milionu korun. Její údajné zneužití bývalým prezidentem klubu vyšetřuje policie. Budoucnost hokeje ve městě to však zřejmě neohrozí.

Frýdecko-místečtí hokejisté hrají v nové hale Polárka. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

„Uzavřeli jsme dohodu o splátkách se společností Pol-Agro, která nám vyšla vstříc, odpustila klubu úroky, za což jí patří veliký dík,“ konstatoval v rámci středečního jednání frýdecko-místeckého zastupitelstva za hokejový klub člen jeho vedení a současně zastupitel za ČSSD Jaroslav Chýlek.

Pro zastupitele města je dohoda mezi klubem a věřitelem klíčová, případná exekuce by totiž mohla ohrozit financování chodu hokejového klubu, v němž působí několik stovek dětí.

Jak dluh vznikl, totiž dodnes vyšetřují policisté. Někdejší prezident klubu Lukáš Vích si měl podle současného vedení klubu peníze z půjčky nechat, aniž by o tom zbývající členy vedení klubu informoval.

Věřitel si následně o své peníze řekl a o tom, že dluh musí splatit právě hokejisté, rozhodl soud.

Vích jakýkoliv trestný čin odmítá

Zastupitelé už na podzim zvažovali, zda klub finančně podpoří. Nechtěli, aby peníze města padly na splátky dluhu. Proto hokejisté dostávají slíbené dotace jen po částech.

„Musíme si na dluh vydělat jinak, nemůžeme na jeho splácení používat dotace od města,“ potvrdil Chýlek. „Už máme přislíbeno od sponzorů, že nám pomohou, chod klubu by neměl být ohrožen,“ zmínil.

Dalším krokem k záchraně by mělo být podle Chýlka zrušení společnosti Prosport FM Plus, kterou sice vlastnil hokejový klub, ale na veškerý její provoz podle zástupců hokejistů dohlížel právě jen bývalý prezident.

Bývalý prezident hokejového klubu Lukáš Vích.

Bývalý prezident hokejového klubu Lukáš Vích.

„Stále máme problémy dostat se k účetnictví této firmy, které je neúplné. Netušíme, co všechno se tam dělo. Bývalí jednatelé s námi nekomunikují. Zůstal tam dluh za DPH, který budeme muset zaplatit, doufám, že tam žádné další kostlivce nenajdeme. Spíše doufám, že bychom tam možná mohli ještě nějaké peníze najít,“ řekl Chýlek.

Případ vyšetřují policisté zatím bez výsledku. Dřívější prezident hokejového klubu a jednatel společnosti Prosport FM Plus Lukáš Vích však dlouhodobě odmítá, že by se dopustil jakéhokoliv trestného činu.