Zloděj okradl v Havířově epileptika v bezvědomí, policie hledá svědky

  12:12
Žádné morální zábrany neměl zloděj, který v Havířově okradl epileptika, a to v době, kdy starší muž vinou záchvatu upadl do bezvědomí. Policie nyní po pachateli pátrá a žádá veřejnost o pomoc.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Incident se stal už v neděli 6. srpna, policie však případ zveřejnila až nyní. Jenašedesátiletý muž, který trpí epilepsií, upadl do krátkého bezvědomí mezi 18. a 19. hodinou na autobusové zastávce naproti veterinární klinice v Dělnické ulici v havířovské městské části Prostřední Suchá.

Neznámý pachatel mu odcizil mu batoh, ve kterém měl muž peněženku s částkou převyšující tisíc korun, dále platební kartu, mobilní telefon a nákup, například chleba, kuře a klobásy.

Policisté hledají případné svědky krádeže. „Poblíž místa je například zástavba věžových domů, proto se domníváme, že někdo z tamních obyvatel mohl událost vidět,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Pokud má někdo ke krádeži jakékoliv informace, může kontaktovat policisty obvodního oddělení v Havířově - Šumbarku na telefonním čísle 974 734 751, případně zavolat na bezplatnou linku 158.

Autor: