VIDEO: Hasiči chválili řidiče za uličku na cestě k převrácenému traktoru

  12:56
Volný prostor, žádné zdržování. Moravskoslezští hasiči ve své zprávě ocenili řidiče, kteří vytvořili správně záchranářskou uličku na jejich cestě ke střetu osobního automobilu a traktoru. Ten se po srážce na silnici mezi Ostravou a Havířovem převrátil.

Nehoda se stala v neděli po půl šesté večer na čtyřproudové Rudné ulici v katastru ostravského obvodu Bartovice.

Fotogalerie

Na místo vyjely dvě profesionální hasičské jednotky ze stanic ve Slezské Ostravě a z Ostravy-Zábřehu. Protože traktor skončil na střeše v příkopu, tak přijel i speciální vyprošťovací vůz Bizon. Vzápětí dorazili také dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic.

„Zasahující složky záchranného systému chválily dobře postavenou záchranářskou uličku,“ poznamenal mluvčí hasičů Petr Kůdela. Hasiči jako doklad poskytli kamerový záznam z kabiny jednoho ze svých vozů.

Na místě nehody hasiči zajistili traktor proti dalšímu pohybu a zlikvidovali únik nafty a dalších provozních kapalin.

„Bizon nejprve přemístil přípojné pracovní zařízení traktoru, pak pomocí hydraulické ruky a navijáku převrátil zemědělský stroj zpět na kola. Traktor pak byl naložen na vozidlo odtahové služby,“ popsal zásah Kůdela.

Navzdory zdeformované kabině nemuseli vyprošťovat řidiče traktoru. Zraněný muž se ven dostal sám a poté ho ošetřili záchranáři.

Rudná ulice byla asi tři hodiny ve směru na Havířov uzavřená a policisté dopravu odklonili na objízdnou trasu. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Podívejte se, jak správně záchrannou uličku vytvořit i na víceproudových komunikacích:

Autor: