Starší muž se uvěznil v rozpáleném autě a zkolaboval. Vytahovali ho hasiči

  10:06,  aktualizováno  10:23
Neobvyklý případ řešili v neděli hasiči ve Frýdku-Místku. Zatímco záchrana dětí a zvířat z útrob rozpálených automobilů bývá poměrně častá, tak nyní mimořádně dostávali ven 62letého muže, který se ve voze zablokoval sám, a to údajně vinou technické závady. Nakonec uvnitř zkolaboval.

ilustrační snímek | foto: HZS MSK

Hasiče přivolal před sedmnáctou hodinou mužův soused z frýdecko-místecké ulice Emy Destinové. Uvedl, že zaslechl bouchání zoufalého souseda, který se předtím marně snažil dostat ven ze svého vozu a pak už začal volat o pomoc. „Uvedl, že soused je vevnitř nejméně pětačtyřicet minut,“ konstatovala krajská mluvčí hasičů Kamila Langerová.

Automobil se údajně zablokoval vlivem blíže neupřesněné technické závady vozu, podle fotografií nejspíše staršího Volkswagenu Passat.

Hasiči už jen viděli bezvládné tělo na zadním sedadle, přičemž muž na nic nereagoval.

„Okamžitě proto rozbili zadní okno levých dveří, následně otevřeli i zadní páté dveře a na páteřové desce muže vytáhli ven,“ popsala mluvčí hasičů. Hned poté muž dostal kyslík a začali ho pomalu ochlazovat.

Pak už si pacienta převzali záchranáři. „Muž byl malátný, bylo mu nevolno, ale už při vědomí a mimo ohrožení života,“ uvedl mluvčí Lukáš Humpl. Záchranáři pak muže převezli do frýdecko-místecké nemocnice.

Mluvčí Langerová upozornila, že není radno čekat na záchranu z rozpáleného auta příliš dlouho. „Uvnitř totiž dochází k velmi rychlému stoupání tepoty, které může způsobit přehřátí organismu,“ upozornila s tím, že pokud nelze otevřít auto vlastními silami, tak je nutno hned volat na tísňovou linku. Muž však asi mobil neměl u sebe.

29. května 2018

Autor: