Šofér chtěl policisty obalamutit cizími doklady, měl totiž zákaz řízení

  14:06
Policejní hlídku se pokusil napálit osmačtyřicetiletý řidič nákladního vozu, který při kontrole předložil cizí občanský i řidičský průkaz. Když mu trik nevyšel, ukázalo se, že má zákaz řízení. A to nebyly všechny jeho prohřešky.

Řidič nákladního vozu předložil policistům cizí doklady. On sám totiž má zákaz řízení. | foto: Policie ČR

Policisté z dálničního oddělení ve Frýdku-Místku před několika dny zastavili nákladní vůz na velmi frekventované silnici I/48 na okraji města, protože viděli, jak řidič drží mobilní telefon.

„Muž ochotně předložil doklady jak osobní, tak k vozidlu. Na první pohled bylo vše v pořádku,“ řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Jenže policisté si všimli, že fotografie v občanském i řidičském průkazu rozhodně nejsou v souladu se skutečnou podobou řidiče.

Začali se proto vyptávat a muž po chvíli vyrukoval s dalším dokladem, tentokrát už svým. „Policisté ověřením zjistili, že řídil nákladní vozidlo navzdory zákazu řízení všech vozidel, přičemž zákaz skončí více než za rok,“ uvedla policejní mluvčí a doplnila: „Ani karta v tachografu nebyla jeho.“

Policisté muže obvinili z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ve zkráceném řízení se případem budou zabývat úřady.

„Zda muž vyšel někomu vstříc a s firemním vozidlem a doklady osoby mající přímý vztah k firmě i přes všechny okolnosti vyjel, nebo ho k tomu vedla jiná pohnutka, je již na správním orgánu,“ podotkla Štětínská.

Problémy tak hrozí nejen obviněnému muži, ale také dopravci, který by takovou jízdu umožnil. V tom případě hrozí pokuta v řádu stovek tisíc korun, případně zákaz činnosti. Rovněž občanský průkaz, kterým se muž původně prokazoval, dostali úředníci řešící tento případ.

Autor: