iDNES.cz

Festival Štěrkovna open bude znovu na Landeku, nově na lepším terénu

  11:56
Tradiční hudební festival Štěrkovna Open Music se stejně jako loni koná v Ostravě na Landeku. Zavítají na něj Marie Rottrová, Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Monkey Business nebo Čechomor.

Landek Park, bývalý důl Anselm | foto: Josef Kopecký, iDNES.cz

„Bohužel ještě nemůžeme festival pořádat v Hlučíně. Areál hornického muzea Landek Park je však vzdušnou čarou od Hlučína jen šest kilometrů. Je dobře dostupný autem, na kole či hromadnou dopravou,“ říká za pořadatele David Moravec. Na programu třídenního festivalu, který začne ve čtvrtek, jsou tři desítky interpretů.

Přijede například punková legenda Visací zámek, BSP či Traktor. Mladší publikum může ocenit vystoupení rapera Pauliho Garanda, divoké party N. O. H. A. či Báry Polákové. Milovníky folku potěší Hradišťan s Jiřím Pavlicou, Čechomor a bratři Ebenové. Vystoupí ale i Monkey Business, Sto zvířat, Polemic, Poletíme?, Děda Mládek Illegal Band, Vypsaná fixa a další.

K největším hvězdám festivalu bude patřit ostravská rodačka Marie Rottrová. Kromě ní se návštěvníci mohou těšit na nový koncertní program Vojtěcha Dyka a B–Side Bandu, Tomáš Klus vystoupí v doprovodu sboru Permoník. Nebude chybět ani kapela Jelen.

Areál na Landeku je přivítá nově upraveným terénem. „Oproti loňskému roku bude větší a lépe schůdný. Zmizely nepříjemné pražce, terén je celkově vyrovnaný,“ podotkl pořadatel. Vyměnit vstupenku za pásek a nabít si kredit na čip budou moci lidé již od pondělka před festivalem v Outlet Arena Moravia.

Organizátoři počítají s posílením dopravy. Pojede více autobusů, k dispozici bude velkokapacitní parkoviště i úschovna kol. Pravidelně bude jezdit expresní spoj mezi Hlučínem a areálem festivalu. Posíleny budou v nočních hodinách i další autobusové linky. Například linka 52 směrem na Šilheřovice i linky jedoucí dál na Opavsko. Ti, kteří přijedou autem, budou moci zaparkovat v areálu Outletu Arena Moravia i na plochách v jeho sousedství. Cyklisté mohou počítat s úschovnou kol.

zpět na článek