Opilý fanoušek Sparty řádil v Opavě. Policie ho obvinila z výtržnictví

  20:22
Poničil plexisklo i síť, napadl jiného fanouška a snažil se vniknout na hrací plochu. To vše má na svědomí 46letý muž, který opilý se šálou pražské Sparty řádil ve středu na stadionu v Opavě. Policie ho zadržela a obvinila z výtržnictví.

Fanoušek Sparty Praha řádil na stadionu Opavy. Nyní čelí obvinění z výtržnictví. (5. dubna 2024) | foto: Policie ČR

Na stadionu druholigové Opavy se ve středu v rámci semifinále pohárového MOL Cupu objevila Sparta Praha a s ní také její příznivci. Podle policie se několik fandů dopustilo protiprávního jednání.

Jeden fanda maskovaný kuklou se však z této skupiny zcela vymykal. Nejdříve napadl jiného fanouška, poté v sektoru hostů ničil plexisklo, které vytrhl a hodil na hřiště.

Pak vylezl na oplocení sektoru určeného pro příznivce Sparty a snažil se zapálit pyrotechniku. Nakonec poničil síť oddělující hlediště od hřiště a seskočil na travnatou plochu. Tam ho však už zadržela ostraha.

Když si ho převzali policisté, tak zjistili, že muž vypil hodně alkoholu – opakované dechové zkoušky prokázaly přes 1,6 promile. Nejprve tady putoval na záchytku kvůli vystřízlivění.

„Následující den mu opavští policisté mu sdělili podezření z přečinu výtržnictví. S policisty už spolupracoval a ke všemu se doznal. Po procesních úkonech byl propuštěn na svobodu,“ popsala policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že muži hrozí až dvouletý nepodmíněný trest.

Policisté se však děním v obecenstvu dále zabývají. „Po utkání jsme zajistili ještě jednu osobu, která je podezřelá z přestupkového jednání, a to neuposlechnutí výzvy. Dále vyhodnocujeme kamerové záznamy a případnou odpovědnost dalších osob,“ sdělila Jiroušková.

9. srpna 2023

Autor: