Moravskoslezským Podnikatelem roku je Jaroslav Drahoš z firmy Finidr

  14:00,  aktualizováno  15:33
Sérii vyhlašování regionálních vítězů EY Podnikatele roku završilo dekorování vítěze v Moravskoslezském kraji. Stal se jím majitel největší české tiskárny Jaroslav Drahoš ze společnosti Finidr.

Jaroslav Drahoš ze společnosti Finidr (vpravo) při virtuálním předávání ceny pro EY Podnikatele roku 2020 Moravskoslezského kraje | foto: EY

„Sedmadvacet let důvěřuji knihám. To, že investujeme do nejmodernějších technologií, které jsou nesmírně drahé, svědčí o tom, že jim důvěřuji i nadále. Vítězství si velmi vážím. Nečekal jsem, že by výroba knih mohla získala toto ocenění. Výroba s odpovědností za lidi, termíny, kvalitu je náročná a toto ocenění patří všem mým spolupracovníkům i městu Český Těšín,“ uvedl po vyhlášenéí Jaroslav Drahoš.

Společnost Finidr dosahuje ročního obratu okolo miliardy korun a patří mezi nejmodernější tiskárny i ve světovém měřítku. Měsíčně vyprodukuje na 1 000 titulů v celkovém počtu cca 2,5 milionu výtisků. Tiskárna si dlouhodobě zakládá na ekologickém přístupu a veškerá výroba knih je dnes uhlíkově neutrální. Na 70 procent veškeré produkce putuje do zahraničí, především do západních zemí, kde si firma za téměř třicet let existence vybudovala velmi dobré jméno.

„Udržitelné podnikání a snižování uhlíkové stopy patří mezi globální cíle společnosti EY. Velmi mě těší, že péče o životní prostředí patří k prioritám letošního EY Podnikatele roku Moravskoslezského kraje Jaroslava Drahoše,“ vysvětluje Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Na úspěšné podnikatele z regionu upozornila soutěž už celkem patnáctkrát. Za tu dobu se třem regionálním výhercům podařilo zvítězit i v celostátním kole.

„To poukazuje nejen na to, že Moravskoslezský kraj patří v této soutěži mezi nejúspěšnější regiony, ale také potvrzuje, že je náš kraj místem, kde se talentovaným a odvážným podnikatelům opravdu daří,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Celorepublikovými vítězi s kořeny v Moravskoslezském kraji se už stali Jannis Samaras z Kofoly (2011), Adam, Valdemar a Mariusz Walachové z Walmarku (2010) a Pavel Juříček, šéf Brano Group (2006).

V čele poroty, která kromě regionálních premiantů vybírala i celorepublikového vítěze, zasedl Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a spolu s ním i další držitelé titulu EY Podnikatel roku, jako například František Piškanin z firmy Hopi, Zbyněk Frolík z Linetu či spoluzakladatel Avastu Eduard Kučera.

Národní vítěz bude vyhlášen 7. dubna a v červnu 2021 se následně zúčastní světového finále v Monte Carlu.

Autor: