VIDEO: Zpívala celá nemocnice. Přetížené zdravotníky v Ostravě roztančil hit

  14:14
Řada lidí v republice si ve středu po poledni zazpívala se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem píseň Není nutno. Do akce se zapojil i personál a pacienti Fakultní nemocnice v Ostravě. „Jsme rádi, že do toho všichni šli. Alespoň na chvíli je to vytrhlo z toho náporu, který momentálně zažívají,“ uvedla mluvčí Petra Petlachová.

Na minutu a půl dlouhém videu tancují a zpívají lékaři, sestry, kuchaři i pacienti. Zaměstnanci Fakultní nemocnice v Ostravě se do republikové akce zapojili přesto, že v současnosti zažívají perné směny. 

Jako by chtěli dokázat, že ani v této těžké době je neopouští smysl pro humor.

Fotogalerie

Akci ve středu zorganizoval spolek Piána na ulici. Vyzval, aby se lidé v domácnostech, obchodech, fungujících podnicích nebo na ulicích na chvíli zastavili, vzali do ruky hudební nástroje a společně si zazpívali notoricky známý hit. „Pro radost, pro povzbuzení a pro ty tam venku, kteří se starají,“ uvedl za pořadatele Ondřej Kobza.

Zpěvem veřejnost vyjádřila poděkování lékařů, sestřičkám, řidičům, hasičům a dalším, kteří bojují proti šíření koronaviru. Do akce se ale zapojili právě i zástupci těch nejzasaženějších profesí.

Není nutno si zazpívala celá republika:


Autor: