Drogovému gangu vévodila rodina z Ostravska, policie zabavila domy i zlatý řetěz

  13:32
Za jeden den čtrnáct zadržených lidí a zabavený majetek za více než deset milionů korun. Moravskoslezským policistům se podařilo rozkrýt jeden z největších drogových gangů v regionu za poslední roky. Členové pervitin distribuovali v ulicích Ostravy, přičemž v bandě vévodila jedna rodina.

Zásahová jednotka a další policisté zajistili na několika místech čtrnáct lidí, ale po zahájení vyšetřování a získání prvních poznatků čtyři z nich propustili. Deset zbývajících už bylo obviněno a šest skončilo ve vazbě.

Jak policie uvedla, léky potřebné pro výrobu drogy si pachatelé zajišťovali v sousední zemi, zřejmě v Polsku. Policistům se podařilo zabavit suroviny pro výrobu několika kilogramů této drogy. Jak kriminalisté zjistili, od loňského srpna banda vyrobila a prodala zhruba deset kilogramů pervitinu.

„Šéfem byl padesátiletý muž, většinu skupiny pak tvořili jeho příbuzní, přičemž nejmladší měl čtyřiadvacet let,“ uvedla Denisa Kubíčková, zástupkyně vedoucího 11. oddělení obecné kriminality se zaměřením na drogy. Dodala, že jeden gram pervitinu prodávali ostravským zájemcům za tisíc korun.

Kriminalistka dále uvedla, že jde výhradně o muže a dva z nich už mají v trestním rejstříku drogové delikty. „Zadržením byli hodně překvapení,“ podotkla.

Policisté provedli také prohlídky bytů a domů pachatelů, následně zabavili věci pocházející z trestné činnosti v hodnotě deset a půl milionu korun. „Jde například o nemovitosti, šperky a finanční hotovost,“ zmínila Denisa Kubíčková.

Masivní zlatý řetěz i velké prsteny

Jak vyplývá z policejních záběrů, velkou část tohoto majetku měli pachatelé uschovanou v bankovní schránce.

Ta ukrývala například masivní zlatý řetěz, další zlaté šperky, například prsteny, a také velmi pečlivě zabalené bankovky, rozdělené podle jejich nominální hodnoty.

„Za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy obviněným hrozí odnětí svobody až na deset let. Není však vyloučeno překvalifikování, kde by trestní sazba byla ještě vyšší,“ upozornil zástupce ředitele Městského ředitelství policie v Ostravě Kamil Vašťák.

Autor: