Zrádná droga koluje Ostravou i jako prášek v sáčcích s nápisem SPD

  15:48
Syntetická droga, která v Ostravě zabila jednoho člověka a další dvě desítky otrávila, má různé podoby. Ve městě nekoluje jen jako látka podobající se nadrcenému konopí. Policisté zabavili osmdesát sáčků, ve kterých byla zrádná droga v krystalické formě.

Droga v krystalické podobě koluje v balíčcích s nápisem SPD. | foto: PČR

V takovém případě si ji mohou uživatelé splést například s metamfetaminem nebo extází. Nebezpečnou látku policisté objevili v sáčcích s nápisem SPD. Její užití může být zejména ve spojení s alkoholem stejně jako v její „rostlinné“ podobě smrtelné.

Fotogalerie

V souvislosti s otravou dvou desítek lidí, z nichž jeden muž po požití drogy v pondělí zemřel, už ostravští vyšetřovatelé stíhají šest lidí.

Obvinili je z držení a nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Naposledy šestatřicetiletého muže. Hrozí mu trest od deseti do 18 let, zatímco pěti dříve obviněným ve věku 17 až 41 let jen pětiletý trest.

„Důvodem je to, že jeho obvinění souvisí s případem bezdomovce, který po požití drogy zemřel,“ řekl vedoucí vyšetřování a náměstek ředitele pro službu kriminální policie Radim Wita.

Počet intoxikovaných lidí byl k pátečnímu odpoledni 22. Policisté i záchranáři nadále apelují na veřejnost, aby se experimentů s touto nebezpečnou látkou vyvarovali.

Autor: