Řidič zvolil špatnou cestu, s domíchávačem se zasekl pod ostravským mostem

  14:56
Domíchávač s šesti tunami čerstvého betonu se v pátek dopoledne zasekl pod železničním mostem v Ostravě. Řidič totiž ignoroval dopravní značení, které ho posílalo jinudy.

Hasiči v pátek vyprošťovali domíchávač zaseknutý pod ostravským mostem. Jeho řidič si vybral špatnou cestu. | foto: HZS MSK

Řidič domíchávače ráno pominul značky, které mu ukazovaly, kudy pod železničním mostem v ostravské části Přívoz projede bezpečně. Zatímco vlevo po tramvajových kolejích by měl zhruba půlmetrovou rezervu, vydal se vpravo.

Vyprošťování zaseklého vozu hasiče zaměstnalo na hodinu a půl.

„Museli vypustit všechny pneumatiky, uřezat překážející násypnou část domíchávače a vytáhnout nákladní automobil pomocí navijáku hasičského vozidla. Poté také místo uklidit,“ přiblížil krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Dopravní značení je přitom podle ostravských hasičů v místě dostatečné, v minulých letech tam až na výjimky podobný problém řešit nemuseli.

„Naposledy jsme zasahovali před dvěma lety při zaseknutí turistického autobusu. Ale to bylo jen na okraji mostu. Domíchávač dojel až do jeho střední části,“ podotkl Kůdela.

Na místo proto musel i železniční statik. Vyhodnotil, že most je v pořádku a mohou po něm i dál jezdit vlaky.

„Vysvobozený domíchávač hasiči předali před odjezdem na základnu soukromé odtahové službě,“ dodal Kůdela.

Autor: