iDNES.cz

Poškozená skla aut na D48 zůstávají záhadou. Střelbu policisté vyloučili

  15:38
Případ poškozených čelních skel, na která upozorňovali řidiči na dálnici D48 mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem, zůstal i po několika měsících policejního vyšetřování bez objasnění. Kriminalisté už však vyloučili použití střelné zbraně.

Prasklina na čelním skle auta Pavla Walka. | foto: Pavel Walek

Lidé si na jaře stěžovali, že jim něco zasáhlo čelní sklo přesto, že před nimi nejelo žádné auto, od kterého by mohl třeba odletět kámen. „Viníka jsme neodhalili, ale vyvrátili jsme, že by na vozy někdo mířil střelnou zbraní,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Řidiči mluvili o střelbě z malorážky nebo z praku. „Za automobilkou kousek za zatáčkou se najednou ozvala silná rána. Sklo prasklo a důlek měl přesně kulatý tvar. Kámen to určitě nebyl,“ popisoval událost například Pavel Walek z Českého Těšína.

Podle mluvčí policie Evy Michalíkové se události intenzivně šetřily. „Vyslechli jsme řadu svědků i potencionálních poškozených. Rozsáhlé policejní opatření se odehrálo i v exponovaném úseku. Zajištěná čelní skla jsme odeslali na expertízy. Odborníci však použití střelné zbraně vyloučili,“ sdělila Michalíková.

Fotogalerie

Dodala, že ani fyzickým ohledáním dálničního úseku se nenašly podezřelé předměty, jež by mohly jedoucí vozidla cíleně zasahovat.

„Od začátku dubna do současnosti neevidujeme žádné nové, obdobné oznámení. Dospěli jsme tedy k závěru, že zjištěné skutečnosti nenasvědčují spáchání trestného činu ani jiného protiprávního jednání,“ doplnila mluvčí.

Jeden z poškozených řidičů tvrdí, že zapojení policie zřejmě pomohlo. „Když se v dotčeném úseku objevili policisté, viník možná dostal strach. Nechce se mi věřit, že to všechno byla jen náhoda,“ podotkl muž. 

Motoristé, kterých bylo v první čtvrtině roku okolo sedmi, sdíleli fotografie poškozených skel na sociální síti. Někteří příčinu tipovali na prak a kuličku z ložiska. „V místě, kde se to stává, není žádný nadjezd, ze kterého se dá na vozidla střílet, ale kolem dálnice stojí protihlukové stěny, za nimiž se může kdokoli schovat,“ domníval se před vyšetřováním Walek.

zpět na článek