Do Beskyd vyjely první cyklobusy, další spoje v kraji brzy přibudou

  8:50
Na Pustevny nebo do Horní Lomné už vyjely první letošní cyklobusy v Moravskoslezském kraji. Další vyrazí na své trasy v polovině a na konci května.

Autobus, který jezdí do Beskyd. | foto: Z-Group bus

„Od neděle mohou lidé ke svým cestám do Beskyd s kolem znovu využívat Cyklobus Beskydy na lince Nový Jičín – Pustevny – Bílá a cyklobus na trase Český Těšín – Horní Lomná,“ konstatoval Miroslav Slaný, mluvčí společnosti Z-Group bus, která provozuje linky nejen pro cestující s koly. „Cyklobus Beskydy po trase zastavuje v Příboru, Kopřivnici, Frenštátě pod Radhoštěm a v Rožnově, spoj do Horní Lomné pak v Třinci,“ doplnil.

Před prázdninami jsou cyklobusy zaměřeny hlavně na víkendy. O prázdninách pak budou některé jezdit každý den v týdnu.

„Cyklobus pojede opět jako loni již v pátek odpoledne na Pustevny. O víkendech a svátcích ráno na Pustevny, dopoledne na Bílou a odpoledne z Bílé. Přes prázdniny pak bude jezdit i v pracovních dnech ráno na Bílou a odpoledne zpět,“ přiblížil mluvčí grafikon cyklobusu Beskydy.

Jako další vyrazí na svou trasu už 14. května Cyklobus Bečva, který letos poprvé vyjede na trase Hranice – Valašské Meziříčí – Rožnov p. R. – Velké Karlovice – Bílá.

Od 21. května pak začnou jezdit i cyklobusy z Ostravy přes Krnov na Ovčárnu a z Ostravy přes Frýdek-Místek na Bílou. Spoje na Ovčárnu budou moci využít také lidé nastupující v Opavě, Krnově nebo Bruntále.

Od 21. května budou cyklisté moci využít rovněž víkendového spoje mezi Malou Morávkou a Ovčárnou. U všech cyklobusů je možná objednávka místenky pro kolo, do přívěsu každého autobusu se jich vejde pětadvacet.