VIDEO: Cyklistu v Ostravě rozzuřili troubící řidiči, jednomu ulomil stěrač

  10:02
Policisté hledají cyklistu, který na konci dubna řádil na silnici v Ostravě. Jednomu ze šoférů, který se jej marně snažil předjet, ničil auto. Vyšetřovatelé nyní zveřejnili kamerové záznamy incidentu a požádali veřejnost o pomoc s identifikací agresivního muže.

Incident se stal v křižovatce ulic Mitrovická a Plzeňská. Cyklista podle dosavadních poznatků policie před kolonou aut kličkoval. Řidiči na něj proto mimo jiné troubili, což jej zjevně rozzuřilo. 

Fotogalerie

„Poté, co byl akusticky upozorněn, aby nebránil svou jízdou v bezpečném předjetí, odstavil před křižovatkou jízdní kolo uprostřed komunikace,“ přiblížil policejní mluvčí Richard Palát situaci, která je zachycena i na zveřejněném videu.

Cyklista si pak chtěl s šoférem nejbližšího auta situaci vyříkat, řidič byl ale ve voze zamčen. Agresor tak začal ničit vybavení vozu.

„Udeřil do zpětného zrcátka a následně ulomil stěrač, přičemž došlo k prasknutí čelního skla vozidla,“ informoval Palát.

Majiteli auta způsobil cyklista škodu za devět tisíc korun. 

„Žádáme případné svědky, kteří by mohli přispět ke zjištění totožnosti podezřelého, aby nás kontaktovali na kterémkoliv obvodním oddělení Policie České republiky, na bezplatné lince 158 nebo služební telefonní lince 974 728 401,“ dodal mluvčí. 

V případě dopadení hrozí pachateli za poškození cizí věci až roční vězení.

Autor: