VIDEO: Hasiči cvičili s pěnou, uhasili auto i barák

  9:56
V Ostravě hasiči trénovali se speciálním zařízením na výrobu pěny. Během dvoudenního výcviku si vyzkoušeli hašení hořících automobilů či budovy. Zkušenosti se širším využitím zařízení, které je původně určeno k hašení průmyslových objektů, hasičům předávali zástupci dodavatelské firmy z Německa.

„One-Seven je vestavěné autonomní zařízení s vlastním pohonem. Přiměšovač umožňuje nastavení v rozsahu 0,2 – 2 % i připojení externího kanystru s pěnidlem. Kvalita pěny je vzhledem k technologii nezávislá na tlaku vody. Výkon pro dopravu pěny (suché/mokré) je 1 000 litrů, respektive 1 100 litrů za minutu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

Na školení byli přítomni zástupci dodavatelské firmy z Německa, kteří školili 35 krajských hasičů. Součástí byly i praktické zkoušky a ukázky. V lokalitě Halda Hrabůvka si mohli vyzkoušet hašení hořících automobilů či hořící budovy.

„Cílem školení bylo, aby se naši hasiči seznámili s využitím tohoto zařízení k hašení nejen průmyslových objektů, což je jeho primární využití, ale také k hašení menších budov a hlavně automobilů,“ uzavřel pro iDNES.cz Lukáš Popp.

Autor: