Nemocnice Krnov přestala přijímat nakažené covidem-19 v těžkém stavu

  12:50
Některé nemocnice v kraji jsou už tak zahlcené pacienty nakaženými koronavirem, že jim chybí i lůžka v takzvaných covidáriích. Situaci řeší například přidáváním přistýlek, ale také dočasným pozastavováním příjmu nových případů.

ilustrační snímek | foto: Fakultní nemocnice u svaté Anny

„Pro pacienty s nemocí covid-19 máme 70 lůžek, ale aktuálně léčíme 73 pacientů s nákazou či podezřením. Musíme proto nově příchozí ukládat i na přistýlky. V některých pokojích tak leží až čtyři lidé,“ popsala situaci nemocnice v Karviné-Ráji její mluvčí Věra Murínová.

Krnovská nemocnice zažívá nejtěžší chvíle od začátku pandemie. Ve středu se její zdravotníci starali o 90 lidí s covidem. V péči měli i další, kteří vyžadují péči po prodělání nemoci.

„Počet covidových pacientů stále stoupá, jen za posledních 48 hodin přibylo přes dvacet hospitalizovaných. Už nám docházejí covidová lůžka. V úterý a ve středu jsme proto přestali přechodně přijímat pacienty s nejtěžším průběhem nemoci covid-19. Rychlá záchranná služba je nyní musí převážet do jiných nemocnic,“ uvedl ve středu ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Většina ostatních nemocnic v kraji sice zatím nakažené koronavirem neodmítá, ale záchranka musí často převážet mezi městy pacienty s jinými diagnózami. Řada oddělení je totiž dočasně vyhrazená pouze pro infikované.

Proto už také musela většina nemocnic včetně fakultní zastavit neakutní zákroky. A třeba krnovská poprvé od začátku pandemie omezila také ambulantní provoz.