Dívky položily přes koleje dřevěné hranoly před vlak se čtyřiceti lidmi

  9:06,  aktualizováno  9:35
Nebezpečnou zábavu minulý týden provozovaly dvě nezletilé dívky v Českém Těšíně. Na koleje hlavní železniční trati položily tři dřevěné hranoly. Strojvedoucí naštěstí vlak zpomalil natolik, že se nikomu nic nestalo.

Po trati mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem jezdí nejčastěji soupravy Regionova. | foto: Radek Folprecht, Technet.cz

Incident se stal v pátek odpoledne. Dívky položily dřevěné trámky příčně na koleje v Tovární ulici, nedaleko železničního nádraží v Českém Těšíně.

„Zrovna po těchto kolejích přijížděl z Frýdku-Místku do Českého Těšína osobní vlak, ve kterém se v tu dobu nacházelo okolo čtyřiceti cestujících,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

Strojvedoucí si překážky všiml a okamžitě použil rychlobrzdu. Na úplně zastavení soupravy vzdálenost sice nestačila, ale vlak zpomalil dostatečně.

„K vykolejení nedošlo a rovněž nebyl nikdo zraněn. Vlak však byl v jeho přední části poškozen,“ přiblížil Kolátek s tím, že škoda bude za zhruba tisíc korun.

Policisté záhy na místě zjistili, že čin mají na svědomí dvě dívky v nezletilém věku, tedy mladší než patnáct let. Přesný věk policie neuvedla. Obě pak byly předány svým rodičům. Skutek kvalifikovala jako obecné ohrožení.

Vzhledem k věku pachatelek bude věc policií odložena, ale o události byl informován úřad sociálně právní ochrany dětí. Ten problém bude dál řešit s rodiči dívek.

Incident se stal na trati u Tovární ulice v Českém Těšíně, poblíž železničního nádraží. Po tratí jezdí vlaky na trase Frýdek-Místek - Český Těšín.

Incident se stal na trati u Tovární ulice v Českém Těšíně, poblíž železničního nádraží. Po tratí jezdí vlaky na trase Frýdek-Místek - Český Těšín.

Autor: