Je originální, vítá vás i hodinu, tvrdili chovatelé na srazu v Jablunkově

  18:58
Neobvyklou sešlost v neděli zažil Jablunkov. Park za radnicí zaplnili francouzští buldočci z celé republiky. Na drsném východě se totiž poprvé konal sraz chovatelů tohoto veselého, nekonfliktního a podle majitelů vítacího plemene. Svorně tvrdili, že žádný jiný pes neumí vítat svého pána tak jako buldoček.

Zhruba stovka buldočků se nejdříve spolu seznamovala a po uvítacím ceremoniálu vyrazila na asi tři kilometry dlouhou pěší tůru do sousední obce Písečná, kde na ně čekala zábava a soutěže. 

Fotogalerie

Natalie Kaštovská z Opavska si pochvalovala, že jsou buldočci empatičtí. „Když jsem unavená, odpočívá se mnou, když chci jít do hor, těší se, že jde taky. Kopíruje zkrátka naprosto dokonale rozpoložení člověka. A není pravda, že je to gaučák. Náš Charlie s námi bez problémů zvládá i dvacetikilometrové tůry,“ uvedla Kaštovská.

Podle ní je úžasné i to, jak ohromnou radost projevuje buldoček, když se odněkud vrátí domů. „Měla jsem ovčáky, ale takové vítání jsem s nimi nezažila. U Charlieho trvá desítky minut, včetně skákání do náruče,“ popsala žena.

O francouzských buldočcích se říká, že vyžadují náročnou péči a jsou často nemocní. „Když si člověk vezme štěně z renomované chovné stanice, vysokých výdajů za veterinu se bát nemusí. Horší je to se psem z množírny,“ dodala Kaštovská. 

Její kolegyně potvrzuje, že si jednou nevědomky pořídila buldočka z množírny a stálo ji pak spoustu času i peněz dostat ho do formy. 

Skupinka chovatelů, které se psi při sbližování dokonale zamotali do vodítek, vyzdvihla další plusy francouzských buldočků. „Jsou originální, neustále dobře naladění, malí, skladní a navíc zbytečně neštěkají.“

Peněžní výtěžek z prodeje občerstvení na této akci poslouží ve prospěch Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko.