Návštěvníky festivalu vylekal muž s airsoftovou zbraní, byl opilý

  14:06
Poblíž festivalového areálu zajistili policisté spolu se strážníky minulou sobotu ve Frýdku-Místku mladého muže, který měl přes rameno zavěšenou dlouhou airsoftovou zbraň připomínající brokovnici. Upozornili je na něj návštěvníci akce kolem 22. hodiny.

Policisté spolu se strážníky minulou sobotu zajistili ve Frýdku-Místku poblíž areálu, kde se konal festival FM City Fest, muže, který měl u sebe viditelně na veřejnosti dlouhou airsoftovou zbraň připomínající brokovnici. | foto: Policie ČR

Událost se odehrála v sobotu 29. června kolem desáté hodiny večer. „Policisté přijali oznámení o pohybu muže s dlouhou zbraní u řeky Ostravice ve Frýdku-Místku. Bylo to poblíž místa konání festivalu FM City Fest,“ popsala policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Hlídka muže ve spolupráci s frýdecko-místeckými strážníky brzy našla. „Zajistili devatenáctiletého mladíka, který seděl na travnatém valu a vedle sebe měl položenou dlouhou zbraň a igelitovou tašku. Spolu s ním tam byl jeho 33letý známý, který byl policisty také zajištěn,“ uvedla mluvčí.

„Nošení zbraní, byť jen airsoftových, na veřejnosti má svá pravidla a rozhodně není povoleno je nosit viditelně. Mnohdy nelze airsoftové zbraně rozeznat od skutečných, a proto mohou vyvolat obavy o život a zdraví a být brány jako reálná hrozba,“ vysvětlila Kubzová.

Policisté zjistili, že se jednalo se o airsoftovou zbraň připomínající brokovnici. „V tašce bylo nalezeno i střelivo v podobě kuliček a také další krátká airsoftová zbraň – pistole,“ doplnila.

„Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u mladíka pozitivní s hodnotou přes 1,70 promile. Podobnou hodnotu naměřili policisté i jeho známému. Proto oba putovali rovnou na protialkoholní záchytnou stanici. Zbraně i střelivo zajistili policisté,“ řekla Kubzová.

Následující den mladík při výslechu uvedl, že si airsoftové zbraně půjčil od kamaráda. „Chtěl si vyzkoušet střelbu. Jenže cestou potkal známého, se kterým začal popíjet pivo. Následně se přemístili poblíž festivalu, aby mohli poslouchat hudbu. A jelikož se mu dlouhá zbraň špatně nesla v igelitové tašce, zavěsil si ji na popruhu přes rameno,“ popsala mluvčí.

„Jednání mladšího z mužů frýdecko-místečtí policisté zaevidovali a následně postoupí příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva,“ dodala.

10. června 2022

Autor: