VIDEO: Zakuklenec se zbraní přepadl večerku, peníze si nechal dát do igelitky

  14:54
Večerku v Bohumíně přepadl minulý týden zakuklený lupič. Se střelnou zbraní v ruce donutil obsluhu, aby mu peníze z kasy dala do přinesené igelitky a odešel. Pachatele ale zachytila bezpečnostní kamera.

Loupež se stala ve čtvrtek 4. května po 22. hodině v Tovární ulici.

„Dosud neznámý pachatel vstoupil po otevírací době do prodejny potravin. Na obsluhu namířil dlouhou střelnou zbraň, podal jí igelitovou tašku a požadoval všechny peníze. Obsluha pachatele z obavy o své zdraví poslechla a vydala mu bankovky a mince v hodnotě přes devět a půl tisíce korun,“ popsala případ policejní mluvčí Pavla Procházková. Poté lupič i s penězi odešel.

Podle policistů šlo o muže ve věku 35 až 40 let, štíhlé postavy, vysokého asi 175 centimetrů. „Na sobě měl modrou bundu na zip s neurčeným bílým logem na pravé straně hrudi, modré kalhoty a černé pracovní boty. Na obličeji měl nasazenou černou kuklu s otvory na oči a na hlavě měl nataženou černou kapuci od mikiny. Hovořil česky, bez přízvuku,“ přiblížila Procházková.

Kriminalisté nyní prosí veřejnost o pomoc a spolupráci při zjištění totožnosti pachatele z videozáznamu či fotografie.

„Žádáme všechny, kdo by mohli k totožnosti muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme,“ doplnila Procházková.

Autor: