Muži zmlátili a svlékli bezdomovce, nahý běžel pro pomoc na benzinku

  15:42
Dva muži v Ostravě zbili a vysvlékli bezdomovce, kterému předtím nabídli pomoc. Muž jim utekl nahý. Policisté násilníky zadrželi a zjistili, že jeden z nich se před nedávnem dopustil i jiného přepadení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

První z pachatelů oslovil na konci května dvě hodiny po půlnoci muže posedávajícího na lavičce v Ostravě-Porubě. Nabídl mu nocleh v místě, kde přespávali další bezdomovci. Čtyřiapadesátiletý muž souhlasil, s domnělým dobrodincem se přesunul a na novém místě se uložil ke spánku.

Jenže krátce nato se z přítele stal lupič. Spolu s kumpánem začal bezdomovce bít, svlékat jej a požadovat peníze. „Požadavek umocňovali výhrůžkami újmy na životě,“ podotkla krajská policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Muži se podařilo násilníkům vysmeknout a utéct. Nahý doběhl k čerpací stanici, kde požádal tamní pracovnici o pomoc.

Případ prověřili policisté a pátrání je přivedlo na stopu dvou mužů, kterým je 35 a 41 let. Zadrželi je a soud rozhodl o jejich vzetí do vazby.

Vyšetřovatelé zjistili, že mladší z dvojice má na svědomí i nedávné loupežné přepadení důchodkyně, při kterém se snažil násilím získat její kabelku.

I tehdy využil přítmí noční hodiny, na seniorku zaútočil na konci května ve tři hodiny ráno. Starší žena ale kabelku bránila a volala o pomoc. I díky tomu si incidentu všimla svědkyně, která zavolala policii a násilník z místa utekl bez kořisti.

Autor: