Z kontejneru na oblečení čouhaly nohy, málem se v něm udusil bezdomovec

  13:56
V ohrožení života se nejspíše vlastní vinou ocitl čtyřicetiletý bezdomovec v Ostravě. V areálu místního obchodního centra se snažil dostat do kontejneru na odložené šatstvo, ale uvázl v něm. Měl však velké štěstí, že jeho volání o pomoc uslyšela ostraha objektu.

Hasiči z Ostravy se snaží vyprostit bezdomovce, který se zaklínil v kontejneru na šatstvo. Nakonec se ho podařilo zachránit. (23. května 2023) | foto: HZS MSK

Událost se stala ráno po třetí hodině v ostravské části Zábřeh. Pracovnice ostrahy obcházela parkoviště, když uslyšela něčí volání o pomoc. Záhy zjistila, že z nedalekého kontejneru na odložené oblečení čouhají lidské nohy a muž se marně snaží dostat ven.

Okamžitě proto zavolala hasiče. „Zaklíněný muž byl už zcela bezvládný. Hasiči ho vyprostili a pak po zhruba patnácti minutách intenzivní snahy se nám podařilo u něj obnovit srdeční činnost,“ popsala krajská mluvčí hasičů Kamila Langerová. Dodala, že hasiči využili i defibrilátor.

Hasiči pomohli ženě z kontejneru na šaty. Spadl mi tam mobil, tvrdila

V záchraně mužova života pak pokračovali záchranáři. „V okamžiku našeho příjezdu byl pacient neznámé totožnosti v bezvědomí a bezdeší, ale s pravidelnou srdeční akcí. Zasahující lékař zajistil dýchací cesty a připojil muže v umělé plicní ventilaci,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Po dalších zákrocích nakonec muže převezli na urgentní příjem do ostravské fakultní nemocnice, přičemž jeho stav byl dále velmi vážný. Případem se kvůli podezření z ublížení na zdraví zabývají policisté.

17. května 2023

Autor: