Muže naštvala ošizená droga. Vzteky proto střepem pořezal kolemjdoucího

  12:18
Ostravští policisté zadrželi bezdomovce, který napadl náhodného kolemjdoucího a zranil ho. Důvodem bylo jen to, že nebyl spokojen s kvalitou drogy, kterou si předtím pořídil. A zlost si vybil na nevinném.

Střep pivní lahve, kterým bezdomovec v Ostravě pořezal a pobodal napadeného muže. | foto: Policie ČR

Bezdomovec na konci července po celý den popíjel alkohol, jak sám později uvedl, bylo to několik litrů levného vína. Když se setmělo, tak od blíže neurčené dvojice si koupil drogu, konkrétní druh policie kvůli dalšímu vyšetřování zatím neuvedla. Jenže nebyl spokojený s její kvalitou a naštval se.

A jeho vztek odnesl 59letý muž, který šel náhodou okolo. Bezdomovec vzal prázdnou lahev od piva a kolemjdoucího s ní nečekaně udeřil do hlavy. O síle útoku svědčí i to, že se lahev rozbila.

Kytara, kterou bezdomovec ukradl napadenému muži v Ostravě.

To však muži nestačilo a svou oběť ještě střepem pořezal a pobodal v obličeji i jinde na těle. „Napadený utrpěl středně těžká zranění, která vskutku jen shodou okolností nebyla vážnější. Agresor mu odcizil i kytaru, kterou chtěl dokonce použít k zaútočení, ale od dalšího ataku upustil a z místa odešel,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Přivolaní policisté jednak díky místním znalostem a také informacím od strážníků velmi brzy agresora dopadli. Ani ještě nestihl prodat ukradený hudenbní nástroj, jak měl v plánu.

Dvojice zbila v bytě seniora

Bezdomovec skončil ve vazbě a hrozí mu vězení od pěti do dvanácti let. Jak se ukázalo, už z dřívější doby má trestné záznamy například kvůli výtržnictví. Policisté se případem dále zabývají.

Podobně úspěšní byli policisté z Ostravy při řešení případu, kdy muž ve věku 23 let a jeho mladistvý komplic napadli 70letého seniora, když starší z nich si dříve u něj vybudoval důvěru. Pak ho však v bytě zbili a ukradli věci za několik desítek tisíc korun, například elektroniku.

Napadený senior skončil v nemocnici. Starší muž se do bytu později ještě vrátil, ale to už narazil na policisty. Kriminalistům se záhy podařilo zadržet druhého z útočníků. I oni už jsou ve vazbě.

Autor: