Bezdomovci pijí na ex lahve alkoholu přímo v obchodech, placení neřeší

  17:08
Mezi částí obyvatel Ostravy, nejčastěji bezdomovci, se rozmohl nešvar. Jdou do obchodu, vezmou lahev alkoholu a ještě uvnitř obsah vypijí pokud možno na ex, tedy najednou. Pak chtějí odejít přes pokladny bez placení. Naposledy takový výtečník zkonzumoval lahev ovocného vína.

Tento týden přivolal přes telefonní linku 156 strážníky Městské policie Ostrava zaměstnanec obchodního centra na Novinářské ulici v Ostravě, že zadržel zloděje.

V zázemí marketu byl 45letý muž, který se přiznal k tomu, že z regálu vzal lahev ovocného vína, lidově čůča, které vypil takřka na ex. Notně posilněn si to pak namířil ven přes pokladny, jenže nikoliv s potřebou zaplatit. Zadržela ho však ochranka.

„Celá věc byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání, kde ‚milovníkovi alkoholu‘ hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun, v případě opakovaného jednání pak pokuta až do výše sedmdesáti tisíc korun,“ přiblížil mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů.

Pravidelná dávka rumu. Muž vypije v obchodě lahev ráno i večer a neplatí

Upozornil, že to zdaleka není v poslední době jediný takový případ. Například 48letý muž vypil na jeden zátah až do dna ostružinovou vodku, ale nakonec byl alkoholovým opojením natolik zmožen, že si lehl do volnějšího regálu a tam usnul.

„Známý je rovněž případ, kdy 44letá žena na prodejně vypila hned dvě lahve vodky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice,“ popsal mluvčí Machů.

A loni v září padesátiletý muž vypil lahev griotky, prázdnou ji vrátil zpět a on sám nakonec pro svou silnou opilost skončil na záchytce (podrobně zde).

Autor: