Bezdomovec polil spící pár hořlavinou, pak se muže a ženu pokusil zapálit

  10:36
Pokus o vraždu mezi bezdomovci vyšetřuje policie v Třinci. Jeden z nich polil dva spící lidi hořlavinou a když se vzbudili, napadl je s nožem v ruce a pokusil se je zapálit.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Pešek, MF DNES

Dvaapadesátiletý muž bez přístřeší se takto rozhodl vyřešit své spory se čtyřicetiletým bezdomovcem a jeho padesátiletou kamarádkou. V úterý 26. dubna se v noci vplížil opilý do jejich provizorního přístřešku.

„Spící dvojici a jejich lůžkoviny polil hořlavinou. Když se vzbudili, začal jim vyhrožovat, fyzicky je napadal a ohrožoval je nožem,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Útočník se nakonec pokusil muže a ženu zapálit. „Vznikl jen mírný plamen, který se podařilo poškozenému bezdomovci uhasit. Jen shodou náhod a okolností nedošlo ke vzniku požáru, který by dvojici zranil nebo zabil,“ doplnila Štětínská.

Agresivní bezdomovec odešel ve chvíli, kdy se druhý muž snažil oheň hasit. Napadená žena utrpěla zranění, která nebyla vážná.

Policisté pachatele zadrželi krátce po oznámení nedaleko místa, kde dvojici napadl. „Vzhledem k závažnosti si případ převzali krajští kriminalisté. Zajistili různé věci a stopy, včetně nože a hořlaviny,“ sdělila mluvčí.

Útočník byl vzhledem k podnapilosti schopný výslechu až následující den. „Kriminalisté ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Soud ho poslal do vazby,“ řekla Štětínská.

Obviněnému bezdomovci hrozí patnáct až dvacet let vězení.

Autor: