Festival Beats for Love se vrací v plné síle, hvězdou bude DJ van Buuren

  8:44
Největší festival elektronické hudby ve střední Evropě Beats for Love se po tříleté pauze vrací na scénu. Do areálu Dolních Vítkovic přivede od 1. do 4. července přes 400 umělců z celého světa a chystá se roztančit nejvíce návštěvníků ve své historii.

Největší hvězdou festivalu Beats for Love 2022 se stane nizozemský DJ Armin van Buuren. | foto: Archiv MF DNES

„Jsem moc rád, že osmý ročník Beats for Love se po koronavirové přestávce může uskutečnit v plné síle,“ uvedl ředitel festivalu Kamil Rudolf. „Nebylo jednoduché tohle období přestát a podařilo se nám to hlavně díky našim fanouškům, kteří se rozhodli ponechat si vstupenky z odložených ročníků,“ poznamenal.

Letošní ročník tanečního festivalu bude největší v jeho historii. „Je to taková malá odměna fanouškům za jejich podporu. Také se nám podařilo připravit doposud nejlepší program, kterému vévodí opravdu velká jména,“ láká Rudolf.

Největším lákadlem letošního festivalu je bezpochyby DJ Armin van Buuren. „Jeho hity pravidelně kralují světovým hudebním žebříčkům a jako jediný se stal pětinásobným vítězem ankety o nejlepšího DJ planety,“ podotkl programový ředitel festivalu Jiří Ramík. „Po čtyřech letech přivítáme také mega star Alana Walkera, který má na kontě miliardy přehrání na různých hudebních platformách,“ doplnil.

Předvede se ale i řada dalších hudebních velikánů této hudební odnože. „Vystoupí hitmakeři Lost Frequences, Timmy Trumpet, který je momentálně devátým nejoblíbenějším dýdžejem světa, nebo autoři populárních hitů Alle Farben, Wilkinson a Sub Focus,“ vyjmenoval Ramík.

Velká jména ale nejsou to jediné, na co se mohou návštěvníci Beats for Love těšit. „Jsme multižánrovým festivalem, takže rádiové umělce doplní i naprostý underground jako například reggae, psytrance, techno či house,“ řekl Ramík.

Umělci budou vystupovat na celkem třinácti různých pódiích, z nichž to největší má přes 1 600 metrů čtverečních. „Letos jsme hodně zapracovali i na audiovizuální stránce festivalu a vylepšili jsme hlavní stage,“ sdělil Rudolf. „Ta bude mít nové laserové, světelné, ohňové i zvukové efekty, které podtrhnou jednotlivá hudební vystoupení,“ zmínil.

Ninja dráha i fashion zóna

Pořadatelé připravili novinky také v doprovodném programu. „Fanoušky čeká vystoupení performerů z Itálie i Česka, kteří se budou pohybovat přímo mezi lidmi. Zůstává škola DJ, kde si budou moct lidé vyzkoušet mixovat hudbu,“ okomentoval marketingový ředitel akce Matyáš Ožana. „Kromě toho je připravena ninja dráha o odměny, fashion zóna, která nabídne festivalové líčení, vlasový styling nebo tetování henou,“ vypočítal.

Festival Beats for Love bude mít stejně jako každý rok i mimohudební přesah. „Tentokrát budeme pomáhat třem mladým lidem z Moravskoslezského kraje, kteří v minulosti prodělali dětskou mozkovou obrnu,“ konstatoval Ožana. „Naším cílem je podpořit je v léčbě a alespoň trochu jim i jejich rodinám zlepšit kvalitu života. Během festivalu budeme pořádat veřejnou sbírku a vybranou částku zdvojnásobíme z festivalových prostředků,“ přiblížil.

Po celou dobu trvání festivalu bude posílená městská hromadná doprava i meziměstské spoje.

Celá akce se uskuteční za podpory radnice i kraje. „Chtěl bych vyzdvihnout úsilí týmu, který Beats for Love připravil i v této nelehké době,“ řekl primátor města Ostravy Tomáš Macura. „Věřím, že se i pomocí něj zase naplno vrátíme do normálního života,“ dodal.