Batole hlídal namol opilý pár. Vyzvednout si jej chtěl otec, i on ale požil

  10:18
Dvojice Ostravanů, která měla na starost dvouletého chlapce, se při hlídání propila k silné opilosti. O moc lépe na tom nebyl ani otec batolete, který si jej poté přišel vyzvednout. Případem se zabývá sociálka.

O chlapce se v sobotu v Ostravě starala pětačtyřicetiletá žena a její o šest let starší přítel. Žena hlídala dítě svému bývalému manželovi, péči o batole však spojila s popíjením alkoholu.

Opilá pak upadla na chodník a přivodila si zranění, kvůli kterému zamířila k ošetření na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě. Zdravotníci o přítomnosti opilého páru s malým dítětem informovali strážníky.

Když hlídka přijela na místo, zjistila, že žena ani její partner nejsou ve stavu, kdy by se mohli o tak malé dítě starat.

„Žena nadýchala 2,1 promile alkoholu, její partner 2,55 promile,“ uvedl mluvčí Městské policie v Ostravě Jindřich Machů.

Hlídka tak kontaktovala čtyřiašedesátiletého otce dítěte, který se záhy dostavil do nemocnice. Ani on si však chlapce nemohl převzít.

„Ukázalo se totiž, že i on je pod vlivem alkoholu. Strážníkům nadýchal 1,88 promile,“ dodal Machů.

Na místo tak musela přijet pracovnice orgánu sociálně právní ochrany dětí, která chlapečka předala do zařízení Českobratrské církve evangelické Náruč.

Zásah nesla opilá žena velmi těžce. Pro ostrá slova nešla daleko, což dokumentuje video z kamer strážníků. Vzhledem k její stoupající agresivitě bylo rozhodnuto o tom, že noc stráví na záchytce.

Případem se bude nadále zabývat sociálka.

Autor: