Soud odmítl insolvenci pro někdejší šéfku České Miss. Na zaplacení má, řekl

  14:40
Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek zamítl insolvenční návrh na společnost Agentura Orange patřící Marcele Krplové, někdejší majitelce soutěže krásy Česká Miss. Insolvence se dožadoval Milan Pavelec, majitel firmy Peak Consult.

Marcela Krplová. (ilustrační foto) | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Insolvenční návrh se zamítá, nebyly splněny podmínky vyžadované zákonem,“ shrnul po necelých dvou hodinách jednání soudce David Stošek.

Pavelcův požadavek na poslání Agentury Orange do konkurzu tak neuspěl. Návrh podaly na začátku září hned dvě Pavelcovy firmy, které se v polovině letošního roku rozdělily o pohledávky za necelé dva miliony korun. Ty získaly od společnosti NEVI CZ frýdecko-místeckého podnikatele Lukáše Vícha, která s Agenturou Orange dříve obchodovala. 

A právě rozdělení pohledávky mezi dvě firmy bylo jedním z důvodů, proč soud insolvenční návrh neuznal. Podle zákona totiž nelze takto rozdělenou pohledávku po dobu šesti měsíců v insolvenčním návrhu použít.

Zástupci Agentury Orange od začátku dluh popírali, odmítali i samotný insolvenční návrh.

„Je to šikanózní návrh. Jde o konkurenční boj, kdy jsme pro jednoho z navrhovatelů, společnost Kongresy CZ, byli soupeřem při výběrových řízeních, v nichž jsme byli úspěšnější,“ komentovala podání insolvenčního návrhu Krplová.

Pavelec hodlá počkat a návrh podat znovu

Soud se při odůvodnění svého rozhodnutí opřel i o fakt, že se kromě dvou navrhovatelů žádní další dlužníci nepřihlásili.

„Z přehledu majetku vyplývá, že dlužnice má dostatek prostředků na případné uhrazení pohledávek,“ zdůvodnil  dále soudce.

Krplová po vyhlášení verdiktu řekla, že je za vyhranou při hodně ráda. „Je to vytažená kudla vražená do našich zad, hodně jsme si oddechli. Dnešní doba není jednoduchá,“ komentovala rozhodnutí.

Pavelec se však nevzdává a ve sporu hodlá pokračovat. „Nebudu se odvolávat, počkám po tu dobu, která je potřebná po rozdělení pohledávky, a podám ji znovu,“ reagoval Pavelec na verdikt.